Se apropie " Zilele Bacaului "


 In acest an , cele trei zile dedicate sarbatoririi orasului nostru vor avea loc intre 3-5 octombrie . 
In cadrul acestor festivitati va avea loc un targ al mesterilor populari , Targul de Procoava , concerte si un cros . Evenimentul se va desfasura in Piata Tricolorului , aflata in fata Prefecturii Bacau.
Vineri , pe scena vor urca Ansamblul " Plaiuri Romanesti " , trupele Maxim si Akcent , Lidia Buble si artisti locali .
Sambata, 4 octombrie, sunt programati Ansamblul “Busuiocul”, Nico, Mircea Baniciu si Pasarea Colibri, artisti bacauani. In program este inclus si un spectacol multimedia. - See more at: http://www.desteptarea.ro/vin-zilele-bacaului-iata-care-este-programul/#sthash.i7lZikwQ.dpuf
Anul acesta, “Zilele Bacaului” vor avea loc intre 3 si 5 octombrie, - See more at: http://www.desteptarea.ro/vin-zilele-bacaului-iata-care-este-programul/#sthash.i7lZikwQ.dpuf
Sambata , vor canta in fata noastra cei de la Ansamblul " Busuiocul " , Nico , Pasarea Colibri si Mircea Baniciu dar si artisti ai orasului nostru sarbatorit in aceste zile .
Duminica , vor incalzi atmosfera artistii bacauani , dupa care vor urca pe scena 60 de reprezentanti ai Filarmonicii Mihail Jora . Spre final , Pepe ne va incanta cu un recital care va insemna si incheierea Zilelor Bacaului .

0 commenti:

Trimiteți un comentariu

Facebook Twitter